آفتاب را از دست ندهيد

براساس نتایج مطالعه محققان افرادی که روزانه در ساعات صبح یا به عبارت دقیقتر از زمان طلوع آفتاب تا ظهر در معرض نور آفتاب هستند، نسبت به افرادی که در ساعات دیرتر روز یعنی بعدازظهر تا غروب، در معرض آفتاب هستند به میزان قابل ملاحظه ای شاخص توده بدنی یا BMI پایینتر و وزن کمتری دارند.


مراسم تجليل از دانشجويان برتر برگزار شد

در راستاي تجليل از تلاش و كوشش دانشجويان برتر علمي، پ‍وهشي و دانشجويان فعال مركز مشاوره دانشجويي موسسه آموزش عالي اقبال لاهوري در نيمسال هاي اول و دوم سال تحصيلي 92-93 همايشي با حضور آقاي دكتر نوعي، آقاي مهندس فاضل نسب و آقاي دكتر قدسي برگزار شد. در اين گردهمايي پس از ايراد سخنراني توسط آقاي دكتر قدسي، دكتراي  ژنتيك از دانشگاه كلمبيا در زمينه ي ژن، استعداد، آينده؛ از 120 نفر دانشجوي برتر شامل نفرات اول، دوم و سوم هر رشته و ورودي؛ 10 نفر از دانشجويان برتر پژوهشي و 8 نفر دانشجويان فعال مركز مشاوره دانشجويي تجليل به عمل آمد. اميد است همواره شاهد موفقيت روزافزون اين عزيزان باشيم.


همايش ميخواهم كارآفرين باشم برگزار شد

همايش " ميخواهم كارآفرين باشم" توسط كانون كارآفريني مركز مشاوره دانشجويي در تاريخ 20 آذر ماه 1393 برگزار شد. در اين همايش كه با حضور اقاي مهندس اميري كارشناس ارشد كارآفريني برگزار شد؛ مطالبي در زمينه ي فرآيند رساندن ايده تا عمل و وي‍ژگي هاي يك فرد كارآفرين ارائه شد. در انتها تمامي شركت كنندگان به تشكيل كارگروه هاي كارآفريني در زمينه ي رشته تحصيلي خود پرداختند.


علامتی جدی نشان دهنده بیماری روانی هنگام خواب

وضعيت خواب یک فرصت بسیار عالی برای تست وضعیت سلامت روان افراد توسط متخصصان است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران هشدار می دهند افرادی که در هنگام خواب دچار مشکلاتی مانند حرف زدن با تلفن همراه به جای خاموش کردن زنگ ساعت آن و یا پرت و پلاگویی و یا سایر کارهای غیر عادی در حین خواب میشوند.  گفتنی است، پژوهشگران این نتایج را با تحقیق بر روی19 هزار فرد بالای 18 سال بدست آوردهاند. بیماری اختلال خواب میتواند نشان دهنده مشکلات مغزی خاص باشد و نیاز به کنترل و بررسی توسط متخصصان مغز و اعصاب دارد.


ماده‌ای که استرس را در امتحانات کاهش می‌دهد!

 به گزارش باشگاه خبرنگاران، مطالعات جدید نشان می دهند باکتری های پروبیوتیک موجود در ماست قادرند به بهبود روحیه و خلق و خوی افراد کمک قابل توجهی کنند. بررسی های پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس نشان داد افرادی که روزانه دو وعده ماست پروبیوتیک مصرف می کنند، عملکرد مغزی و تمرکز بهتری دارند. پیش از این تاثیرات مثبت باکتری های مفید موجود در فرآورده هایی مانند ماست بر ارتقای سطح ایمنی بدن نشان داده شده بود. پژوهشگران امیدوارند که با تغییر ترکیب باکتری های سیستم گوارش بتوانند به درمان اختلالاتی همچون اوتیسم، پارکینسون و آلزایمر بپردازند.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  صفحات