ماده‌ای که استرس را در امتحانات کاهش می‌دهد!

 به گزارش باشگاه خبرنگاران، مطالعات جدید نشان می دهند باکتری های پروبیوتیک موجود در ماست قادرند به بهبود روحیه و خلق و خوی افراد کمک قابل توجهی کنند. بررسی های پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس نشان داد افرادی که روزانه دو وعده ماست پروبیوتیک مصرف می کنند، عملکرد مغزی و تمرکز بهتری دارند. پیش از این تاثیرات مثبت باکتری های مفید موجود در فرآورده هایی مانند ماست بر ارتقای سطح ایمنی بدن نشان داده شده بود. پژوهشگران امیدوارند که با تغییر ترکیب باکتری های سیستم گوارش بتوانند به درمان اختلالاتی همچون اوتیسم، پارکینسون و آلزایمر بپردازند.


«پرخوریِ استرسی» لذتی ندارد

استرس مدتهاست که به عنوان فاکتور مهمی در رفتارهای غیرارادی شناخته شده و افراد را ترغیب میکند تا در خوردن و نوشیدن زیادهروی کنند


موز دارويي ضد افسردگي

به گزارش باشگاه خبرنگاران، يك گروه تحقيقاتي ازيكي از دانشكده هاي پزشكي كشور چين پس از دو سال تحقيق دريافتند پوست موز غني از سروتونين است كه براي تعادل روحي حياتي است.اعتقاد بر آن است كه ميزان كم سروتونين در مغز موجب افسردگي ميشود اين در حالي است كه هنوز پزشكان بين افسردگي و ميزان كم سروتونين ارتباطي پيدا نكردهاند. بررسی ها نشان می دهند ویتامین های موجود در موز هلق و خو را تغییر می دهند و نشاط و طراوت را افزایش می دهند و باعث دفع افکار منفی و فکر و خیال می شوند.


سیگار عاملی برای ازکارافتادن کلیه‌ها

دکتر رامین محمدی در گفتوگو با ایسنا، اظهار کرد: با کمبود آب بدن، حالت فوق تغلیظ در ادرار افزایش یافته و درصد بزرگ شدن سنگ کلیه بیشتر میشود. در همین راستا انجمن بینالمللی نفرولوژیستها بر نوشیدن روزانه آب کافی توصیه دارد تا درصد ابتلا به عفونتها و تشکیل سنگ کلیه در بدن کاهش یابد. وی افزود: مصرف دخانیات از جمله سیگار از عواملی است که باعث از کارافتادگی کلیهها شده و سرعت پیشرفت نارسایی کلیه را افزایش میدهد. از این رو توجه به این موضوع امری ضروری است و خانوادهها باید فرزندان خود را نسبت به آثار سوء این مواد آگاه کنند.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  صفحات