اطلاع رسانی در ارتباط با مشاوره و ...

با آرزوی توفیق روز افزون و سلامتی برای شما دانشجویان گرامی به استحضار می رساند اطلاعیه ها و اخبار مرتبط به مشاوره  و ... از طریق سایت اصلی موسسه قابل دسترس می باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بهبود ارائه خدمات از طریق بخش ارتباط با ما ارسال فرمایید.


طرح پايش سلامت دانشجويان نو ورود

از آنجايي كه سلامت جسم وروان ، تضمين كننده مؤفقيت هاي دانشجويان درآينده مي باشد، مطابق سال هاي گذشته طرح پايش  جهت سنجش وارتقاي سلامت براي دانشجويان ورودي 1397با همكاري خانم فاضل نسب وخانم موسي پوربرگزار گرديد.

اطلاعات به دست آمده ازمعاينات درهرمرحله به دانشجويان ارائه ودرصورت نياز جهت پيگيري بعدي به مركز دعوت مي شوند.


كارگاه مديريت خشم

كارگاه آموزشي مديريت خشم در تاريخ 12اسفند ماه ساعت 9الي13 برگزار گرديد،در اين كارگاه سركار خانم تقي زاده با همكاري دانشجويان به بررسي عوامل زمينه ساز در كنترل خشم  پرداختند و براي پيشگيري از آسيب هاي آتي  به بحث وبررسي نشستند.


برگزاری کارگاه تحلیل رفتار متقابل

کارگاه تحلیل رفتار متقابل در تاریخ 18 و 19 بهمن ماه برگزار گزدید. در این کارگاه جناب آقای دکتر متین فر با همکاری دنشجویان به بررسی عوامل رمینه ساز در الگو های ارتباطی ناکارآمد تکرار شونده پرداختند و برای پیشگیری از آیب های ارتباطی آتی به بحث و بررسی نشستند. بخش دوم این کارگاه بعد از عید برگزار خواهد شد.


برگزاری کارگاه مهارت های زندگی

مرکز مشاوره و سلامت اقبال برای حضور پر رنگ تر دانشجویان این کارگاه را به صورت واحد درسی ارائه نمود. این واحد درسی دو بخش داشت؛ در بخش اول ابتدا مربی مهارت های زندگی به آموزش این مهارت ها پرداخته سپس برای تدریس پیشرفته تر دانشجویان را به کارگاه هایی که در ترم دوم برگزار می گردند، معرفی می کرد. بخش دوم آموزش ها در ارتباط با انطباق پذیری رشته با هویت تحصیلی در راستای بهبود فرایند تصمیم گیری دانشجویان برگزار گردید.


برگزاری جلسه همراهان سلامت

نظر به اینکه مصاحبه گران روانشناختی طی فرایند مصاحبه اولیه موظف بودند که افرادی را که پتانسیل بیشتری برای رفتار های کمک کردن، همدلی و ...دارند برای بخش سفیران سلامت؛ معرفی نمایند؛ تعداد زیادی از دانشجویان در این خصوص ثبت نام نمودند. در جلسه ای که مورخ 96.08.15 برگزار گردید، ابتدا سرکار خانم فاضل نسب طی یک سخنرانی همیاران سلامت را با کانون و مزایای عضویت در آن آشنا نمودند سپس سرکار خانم منتخب کارگاه آموزشی در ارتباط با شناسایی علائم افسردگی و چگونگی کمک به افراد افسرده داشتند.


برگزاری جشن دانشجویان ورودی جدید به تفکیک رشته

دانشجویان هر رشته  در جشنی شرکت کردند که در آن معارفه با رشته و دانشگاه توسط اساتید تخصصی خودشان صورت گرفت. این جشن ها طی تاریخ 96.08.15 تا 96.09.15 برگزار گردید.


معاینه پزشکی دانشجویان ورودی جدید

همه دانشجویان ورودی جدید طبق طرح غربالگری پایش سلامت جسم، توسط پزشک معاینه شدند.


مصاحبه با دانشجویان ورودی جدید و والدین آنها

در طی مراحل ثبت نام ابتدای ترم از دانشجویان ورودی جدید و والدین آنها مصاحبه روانشناختی به عمل آمد. این مصاحبه در تاریخ 96.06.13 الی 96.07.06  برگزار گردید. در این مصاحبه،  مسائل و آسیب های روانشناختی دانشجویان غربال شد. برای دانشجویان آسیب دیده، مشاوره فردی و برای پیشگیری از خطر های تهدید کننده ی شایع، برنامه هایی تدوین گردید. همچنین در ارتباط با مسائل مربوط به خانواده از جمله ارتقاء سطح صمیمیت والد- فرزند نیز برنامه ریزی هایی صورت پذیرفت.


جلسه با مشاورین آموزش و پرورش درراستای شیوه صحیح انتخاب رشته

دعوت از مشاورین آموزش و پرورش شهر مشهد در مقطع دبیرستان جهت آموزش شیوه صحیح انتخاب رشته دانش آموزان به آنها.این کارگاه به مدت دو روز در موسسه آموزش عالی اقبال برگزار گردید. در مورد نحوه ی استعداد یابی،  چگونگی سنجش انطباق رشته با هویت دانش آموز و نحوه عمل در مورد دانش آموزان بی تصمیم؛ آموزش هایی توسط مشاور تحصیلی  ارائه شد.


شما دانشجوی عزیز هم به ضیافت افطار دعوتید...

ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، از تمامی دانشگاهیان عزیز در موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری دعوت می شود در ضیافت افطاری که در روز یکشنبه 21 خردادماه 96 توسط واحد سلامت جسم مرکز مشاوره دانشجویی با همکاری واحد فرهنگی تدارک دیده شده است؛ حضور بهم رسانند.

دانشگاهیان عزیز جهت هماهنگی شرکت در مراسم  و  تهیه ژتون رایگان از سه شنبه 16 خرداد الی پنچشنبه 18 خردادماه به مرکز مشاوره دانشجویی مراجعه فرمایید.


دوره آموزشی روابط بین فردی در خانواده سالم

در راستای بهبود کیفیت روابط و حفظ استحکام بنیان خانواده، کارگاه دو جلسه ای با موضوع «روابط بین فردی در خانواده سالم» ویژه کارمندان و اساتید گرامی برگزار شد. در این جلسه که با حضور سرکار خانم ادیب، مشاور خانواده برگزار شد موضوعاتی در زمینه موانع برقراری ارتباط سالم، راهکارهای شکل گیری گفتگوی موثر، نقش گوش دادن فعال در رابطه موثر بیان شد.

 


اجرای طرح شیوع شناسی اعتیاد در موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری

در راستای آسیب شناسی و پیشگیری در زمینه مصرف مواد مخدر و دخانی در محیط های دانشجویی، مرکز مشاوره وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به اجرای طرح شیوع شناسی اعتیاد در محیط های دانشجویی کرده است. در جهت همکاری با این طرح، مرکز مشاوره دانشجویی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری پس از شرکت در جلسه هماهنگی در دانشگاه فردوسی مشهد، موظف به اجرای طرح در محیط موسسه و نمونه گیری خوشه ای با تعداد 100 نفر شد. این مهم در اردیبهشت ماه 96 با همکاری دانشجویان عزیز صورت پذیرفت.

امید است نتایج این طرح کشوری در پیشگیری و مدیریت این آسیب اجتماعی موثر واقع شود.


کارگاه مهارت مدیریت استرس برگزار شد

کارگاه آموزشی مهارت مدیریت استرس با حضور خانم مرواریدی، کارشناس ارشد روانشناسی برگزار شد. در این دوره 5 جلسه ای که جمعی از دانشجویان در آن شرکت داشتند، مباحثی  پیرامون معنای استرس و اضطراب، علایم آن و راه های مدیریت استرس مورد نظر قرار گرفت.


از برگزیدگان جشنواره عکس نفس پاک در روز جوان تقدیر شد.

در راستای پیشگیری و کاهش مصرف مواد دخانی در دانشگاهیان جشنواره عکس نفس پاک برگزار شد. ضمن تشکر از دانشجویانی که از این جشنواره استقبال کردند، بر اساس مرتبط بودن و نو بودن موضوع عکس، یک نفر از دانشجویان به عنوان برگزیده این جشنواره انتخاب شدند که در مراسم بزرگداشت روز جوان از ایشان تقدیر به عمل آمد.

جشنواره عکس نفس پاکآقای سینا هوشیار- کارشناسی مکانیک 91

 

 

 


دانشجويان آسيب پذير در طرح پايش سلامت روان پيگيري شدند

پس از اجراي طرح پايش سلامت روان با شركت 590 از دانشجويان ورودي جديد مهر ماه ،   تمام دانشجويان آسيب پذير شناخته شده در مصاحبه ها و پرسشنامه هاي سلامت روان توسط همكاران روانشناس مورد پيگيري قرار گرفتند. دانشجوياني كه نيازمند ادامه جلسات درماني بودند، به متخصص مربوطه ارجاع داده شدند.

اميد است كه با انجام و پيگيري اين طرح، از آسيب هاي بعدي و افت تحصيلي دانشجويان در ترم هاي آينده پيشگيري شود. لذا همكاري دانشجويان عزيز در اين زمينه كمك بزرگي به پيشرفت  و موفقيت ايشان خواهد بود.


طرح پايش سلامت روان و جسم دانشجويان ورودي بهمن ماه

طرح پايش سلامت روان و جسم دانشجويان ورودي بهمن ماه، در حال اجراست.در اين طرح با حضور كارشناس پرستاري و همچنين روانشناس باليني بررسي كامل سلامت جسم و روان دانشجويان عزيز انجام مي شود.

لذا از دانشجويان عزيز ورودي بهمن ماه كه تاكنون موفق به انجام غربالگري سلامت جسم و روان خود نشده اند درخواست مي وشد به مركز مشاوره و سلامت دانشجويي مراجعه نمايند.


كارگاه آموزشي مهارت هاي ارتباطي

جلسه اول كارگاه آموزشي مهارت هاي ارتباطي با حضور سركار خانم مرواريدي برگزار شده است. در اين كارگاه نكاتي در زمينه نحوه شروع، ادامه و خاتمه ارتباط و مديريت مشكلات موجود در ارتباط ها بيان مي شود. اين جلسات در روزهاي شنبه هر هفته ساعت  12 الي 14 برگزار مي شود.


كارگاه تحليل رفتار متقابل برگزار شد

اولين جلسه از سلسله جلسات "كارگاه تحليل رفتار متقابل" (TA)  با حضور آقاي متين فر، دانشجوي دكتري روانشناسي برگزار شد. تحلیل رفتار متقابل یک تئوری روان‌شناسی است که در حل مشکلات احساسی و رفتاری، مورد قبول جامعه روان‌شناسی قرار گرفته است. جلسات بعدي اين كارگاه در روزهاي پنجشنبه ساعت 12 الي 14 برگزار خواهد شد.

تحليل رفتار   1  2  3  4