كارگاه مديريت خشم

كارگاه آموزشي مديريت خشم در تاريخ 12اسفند ماه ساعت 9الي13 برگزار گرديد،در اين كارگاه سركار خانم تقي زاده با همكاري دانشجويان به بررسي عوامل زمينه ساز در مديريت خشم  وررفتار هاي ناكارامد تكرار شونده پرداختن وبراي پيشگيري از آسيب هاي آتي  به بحث وبررسي نشستند


آشنایی با مرکز مشاوره و سلامت دانشجویی

 گاهی افراد با موقعیت‌های چالش‌برانگیز در زندگی مواجه می‌شوند، احساس دودلی و تردید می‌کنند یا می‌خواهند چیزی را در زندگی عوض کنند. در این مواقع ممکن است احساس نارضایتی، سردرگمی، اضطراب، استیصال و درماندگی کنند و به‌تنهایی قادر به مدیریت شرایط نباشند. دوره‌ی دانشجویی هم به دلیل تغییرات عمده‌ای که در عرصه‌های مختلف زندگی فرد ایجاد می‌کند، معمولا تنش‌زاست خصوصاً اگر دسترسی به منابع حمایتی مانند خانواده محدود باشد.
  در چنین شرایطی نقش یک مشاور این است که در عین حفظ اصل رازداری، فرد را در چگونگی حل مسایلش راهنمایی کند و او را به جایی برساند که تمرکز و درک روشن‌تری از مسأله پیدا کند. مشاوران با  استفاده از آموزش‌هایی که دیده‌اند و تخصصی که دارند به فرد کمک می کنند تا نقاط قوت، ضعف و احساسات خود را بهتر بشناسد، به بهترین شکل با مسایل و محیط خود سازگار شود و موانع رشد و خودشکوفایی را از مسیر حرکت خود بردارد.

بنابراین اهدافی که مرکز مشاوره دانشجویی دنبال می‌کند عبارتند از:

-  کمک به دانشجویان در کاهش مشکلات یا سازگاری با آن‌ها

-  افزایش مهارت‌های مفید و موثر در دانشجویان

- کمک به دانشجویان در خودشناسی، بهره گیری از توانایی‌های موجود و حرکت در مسیر خودشکوفایی

- ارتقاء سطح بهداشت روان دانشجویان و پیشگیری و درمان آسیب ‌های موجود

- افزایش اطلاعات روانشناختی دانشجویان و ...

 

در راستای دستیابی به اهداف فوق، مرکز مشاوره دانشجویی موسسه آموزش عالی اقبال، در اردیبهشت ماه سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرد. این واحد در نظر دارد خدماتی رایگان به شرح زیر را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

- جلسات مشاوره فردی(با محوریت مسایل تحصیلی، ارتباطی، ازدواج، سازگاری با محیط، خانوادگی، مشکلات خلقی مانند افسردگی، اضطراب، وسواس، شخصیتی و وابستگی به مواد و ...)

- حضور پزشك عمومي جهت بررسي وضعيت سلامت جسماني و رفع مشكلات جسمي اوليه

- برگزاری جلسات گروه درمانی برای دانشجویانی با مشکلات مشابه

-  برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش ها و سمینارها  در حیطه‌های مورد نیاز دانشجویان

- خدمات مددکاری

- مشاوره الکترونیک

- توزیع بروشور، نشریه و مطالب مناسب برای دانشجویان و ...
 

 بنابراین دانشجویان گرامی شما می توانید جهت استفاده از خدمات واحد مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 8- 14 به واحد مشاوره دانشجویی واقع در طبقه چهارم ساختمان مركزي مراجعه نماييد.  

 


   1