سالی که نکوست از برنامه ریزی اش پیداست

اصول يک برنامه ريزي صحيح براي موفقيت در سال جديد

در حالي که تنها 17 روز از سال جديد گذشته است، آشنايي با اصول برنامه ريزي کلي و اساسي براي يک زندگي موفق ضروري به نظر مي رسد.


6 اثر مخرب استرس بر آدمی

امروزه بیشترین استرسی که ما تجربه می کنیم، در ذهن مان به وجود می آید، تغییر شغل، نقل مکان به یک شهر جدید، ازدواج، مرگ نزدیکان و وجود یک بیماری بااهمیت در خانواده از جمله عوامل بیرونی رهاسازی فشار عصبی هستند. جالب آنکه حوادث شادی آور نیز می توانند به همان اندازه وقایع غم بار برای انسان فشارزا باشند.
 

مدیریت زمان:راهکار پیشگیری از آسیب های اعتیاد به موبایل

گاهی اوقات هیچ آسیبی از سوی محتوای شبکه های اجتماعی متوجه فرد نیست، اما بزرگترین آسیب زمان زیادی است که صرف آن می شود و خستگی های مفرطی است که می تواند بوجود بیاورد.

 


اعتیاد به موبایل


هرروزبیش از2 ساعت استفاده از رایانه عوارض بینایی و جسمی دارد

 

 
بسیاری از افراد روزها با رایانه و شب ها با تلفن های هوشمند سروکار دارند، اما به گفته کارشناسان بیش از دو ساعت خیره شدن به صفحه نمایش در روز موجب خستگی چشم، سردرد و کمر درد می شود.

از خشم تهی باشید تا آرامش را احساس کنید

خشم، حس آرامش ما را بر هم مي‌زند و به صورت يك ميهمان ناخوانده ظاهر مي‌شود.
 
علاوه بر اين‌كه خشم توليد استرس مي‌كند و اثرات ذهني و رواني ناخوشايندي به بار مي‌آورد، باعث بالا رفتن فشار خون و برخي ناراحتي‌هاي جسمي نيز مي‌شود...

خشم معمولا در اثر ناكامي به وجود مي‌آيد. در اين مواقع اگر لحظه‌اي توقف كنيم و فكرمان را سازمان‌دهي كنيم مي‌توانيم حس ناكامي را از خود دور كنيم. در اصل ناكامي و به دنبال آن خشم وقتي ايجاد مي‌شود كه ما كنترل ذهن‌مان را از دست مي‌دهيم.

راه های افزایش اعتماد به نفس

خوب است بدانیم اعتماد به نفس حقیقی، از شناخت عمیق و همه جانبه ما نسبت به خود، محیط و دیگران ریشه می گیرد و هر چه این شناخت بیشتر باشد بر روی اعتماد به نفس واقعی ما اثرات مثبت بیشتری می گذارد.


این 10 نکته خلاقانه مخصوص افراد خلاق است!

 

 
واقعیت ها و نظریه های زیادی در مورد خلاقیت وجود دارد که هرکدام از آنها ما را به سمت فهمیدن اینکه چگونه یک ذهن خلاق کار می کند، سوق می دهد.
 
 
این 10 نکته خلاقانه مخصوص افراد خلاق است!
 
هرچند همه ما نسبتا با مفهوم خلاقیت آشنا هستیم، اما تعداد کمی از ما از ارکان اساسی آن اطلاع داریم. با وجود تحقیقات چشمگیری که در زمینه خلاقیت صورت گرفته، تنها چیزی که ما در مورد آن می دانیم این است که باعث نوآوری و ادامه پیشرفت جامعه می شود.

واقعیت ها و نظریه های زیادی در مورد خلاقیت وجود دارد که هرکدام از آنها ما را به سمت فهمیدن اینکه چگونه یک ذهن خلاق کار می کند، سوق می دهد. این اطلاعات برای افرادی که چارچوب خلاقانه ای دارند، بسیار گران بهاست، زیرا باعث می شود کاملا به مسیرهای استفاده از قابلیت های شان دست یابند و در زمینه انتخابی خود خلاق بمانند.

از «نه» گفتن خجالت مي کشم


 
 اصلاً نمي توانم در پاسخ به درخواست هايي که از من مي شود «نه» بگويم يا نمي توانم حقم را بگيرم چون به شدت خجالت مي کشم، مثلاً به يکي از همکلاسي هايم پول قرض داده ام، اما اصلاً قادر به يادآوري نيستم و ...

بیماری های قلیان را می شناسید؟

مصرف دخانیات چه به صورت سیگار و چه قلیان برای سلامت انسان ها مخاطره آمیز و نقش آن در بروز سرطان ریه از سال ها قبل اثبات شده است.

بیماری های قلیان را می شناسید؟

نشان های سلامتی یا بیماری در چهره کدامند؟

قدما می گویند چهره یا صورت آینه تمام نمای روح است و می تواند حقایق مهمی را در مورد سلامتی یا بیماری انسان بیان کند.


علل و آثار کشیدن سیگار

وجود عوامل بسیاری افراد را برآن می‌دارد به استعمال دخانیات روی آورند، و این عادت به صدها طرق مختلف می‌تواند به فرد آسیب برساند. این مقاله اطلاعاتی را در مورد علتهای استعمال دخانیات و اثراتی را که بر روی سلامتی دارد برای شما فراهم ساخته است.
 
 
علل و آثار کشیدن سیگار

حالا که اومدی دانشجو باش

ورود به دانشگاه و قرار گرفتن در جرگه دانشجويان نيازمند ايجاد سبك خاصي از زندگي و رعايت برخي نكات است.


مهارت ارتباط(جرأتمندی)

ارتباط يكي از مهمترين زمينه هاي سلامت زندگي اجتماعي و منشأ فرهنگ و به عنوان زمينه و مبناي حركت و ارتقاي انساني است كه اگر ويروسي شود، بي شك پايه اصلي زندگي مي لغزد و رضايت از آن محو مي شود. در اين ميان ارتباط مؤثر با ديگران، مهارتي است كه انسان را در موقعيّت ممتاز و بهتري قرار مي دهد و دستيابي به موفّقيّت و خوشبختي را سهل تر مي سازد.[1]


راهکارهای مقابله با اضطراب امتحان

افرادي كه دچار اضطراب امتحان هستند بهتر است از راه هاي زير جهت مديريت احساس هاي منفي خود استفاده كنند


اضطراب امتحان، علل و علایم آن

معمولا همه این اضطراب را در حد معقولی تجربه می‌کنند که موجب تلاش بیشتر برای موفقیت می‌شود. اما برخی از دانشجویان در می‌یابند که اضطراب به حدی در یادگیری و امتحانات آن‌ها دخالت دارد که به مانعی برای موفقیتشان تبدیل شده است. اضطراب ناتوان‌کننده، دلهره و تشویش شدیدی است که با درگیر کردن ذهن، موجب فراموشی‌های زودگذر و خطاهای ادراکی می‌شود و اثر منفی بر عملکرد می‌گذارد. فرد در این حالت ممکن است ناخن هایش را بجود، پوست لبش را بکند و یا با موی سرش بازی کند، بیش از حد و یا کم غذا می خورد و از این که هر چه می خواند نمی‌فهمد نالان است. این اضطراب موجب دردهای شکمی، تنگی نفس، جوش های صورت، خستگی روانی و جسمانی و ناراحتی های گوارشی می‌شود.


تمرین آرام سازی برای کاهش تنش

 انجام این تمرین در زمان تنش و اضطراب بسیار مفید خواهد بود. اگرخودتان یا دوستی دستورالعمل تمرین را روی نوار ضبط کنید و به هنگام تمرین به آن گوش دهید، بسیار سودمندتر است تا اینکه آن را بخوانید و در خلال تمرین از محفوظات خود کمک بگیرید. تمرین را بخوانید و با مکث های بجا فرصت لازم را برای تحقق تنش زدایی فراهم آورید. اگر تمرین را برای خودتان روی نواری ضبط کرده اید، لطفاًفراموش نکنید که فقط وقتی از آن استفاده کنید که در خانه به آرامی نشسته اید یا دراز کشیده اید. به هنگام اعمال پیچیده مانند رانندگی به نوار گوش ندهید.


معنویت و سلامت روان

جدایی و دوری از خویشتن معنوی منجر به احساس خلاء معنایی، پوچی، سرگردانی و حیرانی در زندگی می شود. تحقیقات نشان می دهد معنویت یک بعد جدانشدنی انسان هاست و بایستی برای تأمین سلامت روانی مورد توجه جدی قرار بگیرد و تا زمانی که این به این جنبه توجه نشود آرامش واقعی تجربه نمی شود. حتی افرادی که معمولا به دنبال معانی نسبی و موقتی برای زندگی خود هستند، ممکن است به برخی اختلالات روانی مانند افسردگی و اضطراب مبتلا شوند. چرا که انسانی که خدای خود را گم کرده، خود را گم کرده است و سرگردان به دنبال گم شده اش می گردد اما خود نمی داند به دنبال چیست.


بختک کابوسی وحشتناک

کارشناسان خواب و رویا هم از پدیده ای به نام فلج خواب صحبت می کنند. فلج خواب همان حالتی ست که در باور عامیانه با نشستن بختک روی سینه افراد خوابیده بوجود می آید.


وقتی تکنولوژی قبل از فرهنگش بیاید...

امروز در هر جمعی چه در کلاس ...چه در مهمانی همه با موبایلشان کلنجار می روند ...یکی پیام می دهد ...یکی زنگ می زند راستی ...آیا در زندگی به خودمان بیشتر اهمیت میدهیم یا موبایلمان؟


4 عادت مطالعه ای نادرست که باید کنار گذاشت

با کنار گذاشتن این 4 عادت مطالعه ای اشتباه قادر خواهید بود میزان یادگیری خود را افزایش داده و نمره ای را که دوست دارید کسب کنید.


   1  2