5 گام برای ایجاد انگیزه در کار

ایجاد انگیزه در خود برای پیشرفت در شغل‌تان، نباید فقط به عنوان یک کار الهام‌بخش و یک‌باره شما را به حرکت وادارد. این یک فرآیند دائمی است که باید همه‌ی جنبه‌های زندگی و کسب و کار شما را دربر بگیرد. به این معنی که تمام نگرش ذهنی‌تان، وضعیت جسمانی و ظاهری‌تان، فضای کار، تعاملات‌تان با دیگران (مشتریان و کارکنان)، محیط و فضای خارج از کارتان را شامل شود. متخصصان بحث انگیزش معتقدند که افراد حرفه‌ای به طور مداوم عواملی را دنبال می‌کنند تا به موفقیت دست یابند.


12 توصیه برای موفقیت در محیط کار

موفقيت خوب است و كيست كه دوست نداشته باشد موفق باشد؟ هر كسي دوست دارد فردا، از جايي كه امروز در آن واقع شده، يك قدم جلوتر باشد. براي پيشرفت و موفقيت، راه‌هاي زيادي وجود دارد؛ بالا رفتن از نردبان شغلی نيازمند سختکوشی، وقت‌شناسی و کمی خوش‌شانسی است. خيلی خوب می‌شد اگر مدرک دانشگاهی، مهارت‌های شغلی و بازده کاری به طور خارق‌العاده‌ای درهای آرزوهاي‌تان را به روي‌تان باز می‌کرد، اما زندگی اين‌گونه نيست. شما بايد خودتان برنامه‌ريزی کرده و برنامه‌هاي‌تان را اجرا کنيد. كار زياد كردن، خوب كار كردن، ارتباطات موثر و سازنده، خلق ايده‌هاي بكر و... به قول روانشناسان اجتماعي، هم محيط بر انسان اثر مي‌گذارد و هم انسان بر محيط خودش. پس اگر مي‌خواهيد موفق باشيد معطل نكنيد و ادامه اين مطلب را بخوانيد تا به شما نكته‌هاي فوق‌العاده‌اي بگوييم. 

Elders-words-about-successes.jpg


10 نشانه که شما از کارتان لذت می برید

شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود هشت ساعت از روز را در جایی صرف می‌کنید، اگر رفت و آمدتان را هم در نظر بگیرید، تا ۱۰ ساعت هم افزایش می‌یابد. این را هم در نظر داشته باشید شما هر شب باید ۸ ساعت بخوابید (واقعا باید چنین کاری را انجام دهید). این یعنی از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ۶۳%‌اش را در محل کار صرف می‌کنید و این بخش بزرگی از زندگی شما است. اگر قرار است این همه برای چیزی زمان بگذارید، بهتر است اطمینان یابید آیا از آنچه انجام می‌دهید، لذت می‌برید. شما تنها یک بار زندگی می‌کنید.


فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلي (Burn out) عبارت است از كاهش قدرت سازگاری فرد با عوامل فشارزا كه به صورت خستگی جسمی و علائم هيجاني خود را نشان مي دهد. فرسودگي شغلي به ایجاد خود پنداره و نگرش منفی و فقدان ارتباط مؤثر و صحيح مراجعان و همكاران منجر می‌شود. استرس از جمله عواملی است که باعث فرسودگی شغلي میگردد.


چند راهکار فوری کاهش استرس

استرس های شغلی جزء جدا نشدنی زندگی کاری افراد است. چنانچه این استرس ها مدیریت نشوند، منجر به فرسودگی شغلی خواهد شد.


۷ راه کاهش اضطراب در محل کار!

 
ما اغلب آن‌قدر خودمان را درگیر کار و اضطراب‌های آن کرده‌ایم که احساس می‌کنیم برای هیچ‌چیزی از جمله تفریح و لذت بردن از زندگی وقت نداریم.
 
 
۷ راه کاهش اضطراب در محل کار!
کدام‌یک از شما می‌توانید ادعا کنید در محل کار هیچ نگرانی و اضطرابی ندارید؟ پس ارزش دارد چند دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را بخوانید!

   1